thering.co.il

חנויות תכשיטים - השינויים שמשפיעים על השוק


טבעות

קרוב למיליארד דולר בשנה מגלגל שוק התכשיטים הישראלי. החנויות המקומיות עם זאת, כבר לא נהנות משליטה מוחלטת בשוק.
זה רק שינוי אחד שחל בעולם התכשיטים הישראלי בשנות האלפייםעל פי נתוני משרד התמ"ת שוק התכשיטים בישראל מגלגל קרוב למיליארד שקל בשנה.

על פי הנתונים של המשרד קרוב לחצי מיליון משקי בית קונים תכשיטים בשנה, כאשר קרוב לחמישים אחוז מהלקוחות הן נשים מעל גיל 18.

אגב רוב הנשים מעדיפות לרכוש תכשיטים בחנויות בודדות ולא ברשתות. רק אחוזים בודדים קונות ישירות ממעצבי תכשיטים.
 
מלבד העובדה שנתונים אלו באים להראות לנו עד כמה תעשיית התכשיטים משגעגת ומאפשרת לנו לבחון לעומק את אופי קניית התכשיטים בישראל, הן מאפשרות לרשתות ולחנויות השונות לדעת למי וכיצד לפנות.

לדוגמא, יותר מ-60 אחוז מהתכשיטים שנרכשים כל שנה הם בסכום נמוך מ-200 שקל, בעוד רק 5 אחוז רוכש פריטים שעולה על 2000 שקל.
 
מדוע זה חשוב? כך חנויות יכולות לפנות אל קהלים מסוימים, בעלי הכנסה נמוכה יותר למשל, ולהרוויח יותר, או ללהיות בטוחות שמכירת טבעות נישואין מעוצבות או תכשיטים יקרים אחרים, אינם בהכרח יחזיר את ההשקעה בהן.
 
יש לציין עוד, שהפער בין רכישת תכשיטים מקומיים לתכשיטים מיובאים, הצטמצם בשנים האחרונות. באמצע שנות האלפיים הוא עמד על פי 2, בפער במיליוני שקלים, כיום הוא עומד על מיליונים בודדים.

הערכה היא שהדבר נובע בעיקר עקב עליית המחירים בשוק המקומי,  עלייה שנובעת מעליית מחירי החומרים. כל זה הפך את רכישת תכשיטים מיובאים למשתלמת יותר.
 

מגמות בעולם התכשיטים

נקודה מעניינת בנתונים אלו, היא שרוב הנשים מעדיפות לרכוש תכשיטים בחנויות בודדות ולא ברשתות. מעטות מהן פונות אל מעצבי תכשיטים.

ההסבר לנתון האחרון הוא די פשוט, רכישת תכשיטים אצל מעצבי תכשיטים באופן ישיר היא יקרה יותר, לעיתים באלפי שקלים.

הנתון שמראה שנשים מעדיפות חנויות על רשתות, אותו ניתן להסביר באמצעות שתי נקודות:
 

  • רשתות בדרך כלל מוכרות מוצרים זהים, חסרי ייחוד. דבר שפוגע בערך התכשיט בעיניי האישה
  • רשתות נוהגות להציע מחירים יקרים יותר, מנקודת הנחה שתמיד יהיו להן לקוחות.
 
כאן אנו יכולים לדבר גם על מגמות מוכרות בעולם טבעות נישואין, אירוסין, עגילים וכדומה. מגמה כגון, חזרה אל תכשיטים ייחודים , מעשה יד.

תכשיטים שנמכרים בחנויות קטנות, על ידי מעצבי תכשיטים קטנים. וכן מגמה של חזרה אל תכשיטי מקורות, תכשיטים בעלי משמעות דתית, בעלי משמעות סביבתית ועוד.
 

אילו תכשיטים אוהבים לרכוש בישראל?
 
אם ננסה לפשט את התמונה, נגלה שרוב הישראלים רוכשים תכשיטי אופנה, תכשיטי כסף רגילים, תכשיטי כסף משולבי זהב, תכשיטי זהב עם ובלי אבנים, תכשיטים עם יהלומים, וכן מה שנקרא תכשיטי יודאיקה.  אלו אגב גם המוצרים העיקריים אשר יצרני או חנויות תכשיטים מייצאות לעולם.
 
ישראל נחשבת ליצואנית תכשיטים חשובה בעולם, זאת בזכות העובדה שמעצבי תכשיטים ישראליים נחשבים למעצבים איכותיים, ייצור איכותי וכן ישראל מזוהה כספקית יהלומים מובילה.


נשים קונות יותר תכשיטים, רובן מעדיפות חנויות קטנות על פני רשתות, מעטות מהן פונות אל מעצבי תכשיטים

08/02/2011    thering.co.il
פורום תכשיטים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thering.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 thering.co.il כל הזכויות שמורות
אתר טבעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום טבעות
מחפשים חנויות תכשיטים קרובות לבית? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!