thering.co.il

תכשיטי קבלה - כשלתכשיטים יש משמעותמים רבים חלפו מאז הימים בהם נוצרה הקבלה, סביר להניח שאפילו המקובלים לא האמינו שיום יבוא ודמויות כמו מדונה או דמי מור, יילכו לשיעורים בנושא, ותכשיטי קבלה יהפכו פופולאריים גם בקרב אתאיסטים מוחלטים

תכשיטי קבלה


אחרי שנים בהם הקבלה היתה כמעט סוד ששייכת רק לעדת המאמינים, היא חזרה בשנות התשעים לתפוס רציני בשיח הציבורי, לא מעט בגלל מפלגות ואישי ציבור שונים. מלבד הציבור שנהנה מכך, נהנו מכך גם חנויות תכשיטים שהחלו לשווק תכשיטי קבלה וקמעות מסוגים שונים. כפי שנראה בהמשך, זה לא בהכרח היה חלומם של חכמי הקבלה השונים.

 

יחסם של חכמי הקבלה לקמעות

הרמב"ם כתב בספרו "מורה הנבוכים" שמצד אחד הוא מתנגד לקמעות מכיוון שמדובר בעניין שהשפעתו פסיכולוגית בלבד, ואילו בספר "משנה תורה" הביא הלכות מהתלמוד המתייחסות לקמעות "מומחים" של שבת, המייחסים ערך של קדושה לקמעות. מקובלים רבים כמו בעט"ש, רשב"א ורמב"ן הטילו סייגים על אופן ההכנה של קמעות  בהם כתובים שמות קודש כמו צורת נשיאתם, זמן ההכנה וכו'.
 

סוגי תכשיטי קבלה

ישנם תכשיטי קבלה הנושאים עליהם פסוק או חיבור של כמה אותיות בעלות משמעות קבלית. ישנם תכשיטים המשלבים כמה סוגי מתכות ליצירת תכשיט קבלי כמו טבעת 5 המתכות. בנוסף ישנם תכשיטים הנושאים סמלים או אבנים. לדוגמא:
 
טבעת חמש המתכות

"קח חמישה מיני מתכות אלו, והם: זהב וכסף, נחשת בדיל ועופרת ועשה מהם טבעת אחת בליל מוצאי שבת בתוספות הלבנה ויהיה גמר מלאכתו קדם שיקרא התרנגול ושא עליך ותראה פלאות, ויהיה בשעה ששולט צדק" משפט זה לקוח מהספרים סגולות ישראל, ימלט נפשו והחיד"א ומסביר על טבעת 5 המתכות.

טבעת זו היא סגולה להצלחה, בריאות, פרנסה ושפע, זיווג ופריון והגנה מפני עין הרע.

 • טבעות קבלה 5 המתכות של תכשיטי האר"י תעלה 720 ש"ח, משובצת באבן עין החתול.
 • בתכשיטי יורינג תעלה טבעת 5 המתכות 2000 ש"ח.
 • בחנות המקוונת אהבה תוכלו לקנות את הטבעת במחיר ממוצע של 550 ש"ח.

 
תליון תיקון חוה

זהו תליון המורכב משלושה מגינים: מתומן, משושה ומחומש. המתומן הוא מגן אברהם המורכב משני ריבועים משולבים. המשושה הוא מגן דוד והמחומש מגן שלמה. התליון נצרף מזהב וכסף, ומביא לעוצמה, איזון ושינוי לטובה בנפש האדם.
 

 • תליון תיקון חוה בחנות אהבה יעלה בין 620-720 ש"ח
 • בחנות היודאיקה "הבית היהודי" יעלה תליון תיקון חוה 650 ש"ח
 • במורנו אבני חן עולה תליון תיקון חוה 320 ש"ח

 
תכשיטי חסד ואמת

תכשיטים עליהם מופיע הפסוק מתהילים " חסד ואמת נפגשו; צדק ושלום נשקו; אמת מארץ תצמח; צשק משמים נשקף". (תהילים פ"ה) הפסוק מתאר את הטוב שיהיה באחרית הימים.
 

 • טבעת חסד ואמת של תכשיטי האר"י מחירה 780 ש"ח
 • תליון חסד ואמת של קה-גולד תכשיטים עלותו 404 ש"ח

 
כאשר אדם נושא את שמו של הבורא, או פסוק מסוים על תכשיט כלשהו בדרך שאינה ראויה הוא עובר על האיסור "ולא יחללו את שם קדשי" (ויקרא כב' ב'), כך אומר יצחק אהרון, יועץ, חוקר ומרצה של תורת הקבלה. ומוסיף כללים לענידת התכשיטים:
 

 • אין להיכנס עם תכשיט זה לבתי עלמין.
 • אין לשאת את התכשיט בשבת.
 • יש להסיר את התכשיט לפני כל מגע אינטימי
 • יש להסיר את התכשיט לפני כניסה לבית שימוש.

 

לאנשים שאינם בעניין הדבר ייראה מוזר שלא נגיד מגוחך, אך עבור המאמינים לכל תכשיט קבלה וקמעה יש משמעות והוא מסמל דבר אחר 

 23/05/2011    thering.co.il
פורום תכשיטים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thering.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 thering.co.il כל הזכויות שמורות
אתר טבעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום טבעות
מחפשים חנויות תכשיטים קרובות לבית? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!